Mobilna Aplikacja webowa dostępna pod adresem www.fotoplastikoninowroclawia.pl/app .

Instalacja

 Zeskanuj kod qr i otwórz aplikację. Upewnij się, że dźwięk na urządzeniu nie jest wyciszony, dzięki czemu będziesz mógł usłyszeć ścieżkę audio..

Ekran powitalny

Przejdziesz przez ekran powitalny, następnie dodaj aplikację do ekranu głównego swojego smartfona.

Wirtualna trasa

Następnie zobaczysz ekran mapy z dziesięcioma przystankami. 

 Multimedialny Fotoplastikon Inowrocławia jest jednym z pierwszych w województwie kujawsko-pomorskim miejskich projektów działających w
rozszerzonej rzeczywistości (system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo). Wykorzystując argumented reality każdy mieszkaniec Inowrocławia lub turysta ma wyjątkową okazję poznać miasto w rzeczywistości przełomu XIX i XX wieku - na współczesny obraz z kamery (urządzenia mobilne z systemem Android) nałożona jest, generowana w czasie rzeczywistym, grafika dawnego Inowrocławia (odtworzona na
podstawie artystycznych pocztówek z epoki).
Do projektu zostało wybranych aż 10 unikalnych miejsc na mapie miasta, miejsc o największych walorach kulturowych i turystycznych.
Projekt łączy najnowocześniejszą technologię ze sztuką audiowizualną, jej autorem jest Maciej Jung.
Multimedialny Fotoplastikon Inowrocławia został dofinansowany że środków budżetu Miasta Inowrocławia w 2021 r. przeznaczonych na stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną.

Punkty na mapie

Najciekawsze miejsca do odwiedzenia znajdziesz na mapie w aplikacji.

Obiety

Zobacz na miejscu jak zmienił się dany obiekt przez pokolenia.

Udostępniaj

Udostępniaj i wysyłaj znajomym

Pytania i Odpowiedzi

1. Naciśnij "Start AR", aby rozpocząć doświadczenie rzeczywistości rozszerzonej w danym punkcie.
2. Urządzenie może monitować o zezwolenie aplikacji na korzystanie z aparatu urządzenia i lokalizacji. Proszę na to pozwolić. Nie gromadzimy ani nie udostępniamy danych z urządzenia.
3. Aby uruchomić doświadczenie AR, skieruj kamerę urządzenia na płaską ścianę lub podłogę. Odpowiedz na monit, dotykając ekranu.
4. Po aktywacji doświadczenia AR chodź, odwracaj się i poruszaj urządzeniem, aby zbadać obrazy i obiekty AR. Możesz także naciskać obiekty, aby je powiększać lub zmniejszać.

-Jeśli stoisz zbyt blisko (do płaskiej powierzchni lub miejsca, w którym umieściłeś znacznik na ziemi), ekran telefonu nie przechwyci pełnego obrazu AR.

-Może być konieczne cofnięcie się o kilka kroków, aby uzyskać pełny obraz na ekranie po jego aktywacji.

-Aplikacja wymaga środowiska ARcore oraz przeglądarki minimum Chrome 83+ na Androida.