Multimedialny
Fotoplastikon

W ramach stypendium artystycznego miasta Inowrocławia przygotowałem narzędzie do ukazania w zupełnie nowy sposób zdjęć zabytków miejsc, które wykorzystywałoby AR do mapowania "zmieniającej się teraźniejszości". AR jest właściwym medium dla tego projektu, ale wyzwaniem było to, jak skutecznie wykorzystać go w zaprezentowaniu dawnego fotoplastikonu w zupełnie innej formie. Jak stworzyć interaktywne doświadczenie wizualne, które wyraźnie ilustrują wzajemne skutki, jakie lokalizacja i przestrzeń oraz społeczność mają na siebie nawzajem wpływ i jak to ewoluuje przez pokolenia? To było niezwykłe wyzwanie, aby to osiągnąć.

Kultura

Społeczność

Rekreacja

Multimedialny fotoplastikon Inowrocławia oferuje kilka unikalnych doświadczeń AR, w tym: Wirtualna trasa na mapie z historycznymi zdjęciami w rozszerzonej rzeczywistości osadzonych w realnych miejscach, jakie miasto ma do zaoferowania. Aplikacja zabiera użytkowników na wycieczkę po mieście w dziesięciu miejscach, z których każdy opowiada historię poprzez doświadczenie AR.

Multimedialny​ Fotoplastikon

Inowrocławia

Z kolei VR przedstawia galerię dawnych zdjęć w formie, w której użytkownicy mogą ją przeglądać w zupełnie nowy sposób, zupełnie tak jak dawniej w fotoplastikonie. Projekt został dofinansowany ze środków budżetu Miasta Inowrocławia w 2021 r. przeznaczonych na stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną.